Gurmánfest banner

Už v piatok 29. júla otvorí svoje brány v poradí druhý Horehronský Gurmánfest – festival chutí a dobrej nálady.
Tento festival je oslavou krásy a jedinečnosti regionálnej gastronómie a kultúry.

Piatok 29. júla

  • naštartujeme dobrú náladu koncertami kapely HEX a Oblastné skutočnosti, veľkou laserovou show, barmanskou show a oldies party.

Sobota 30. júla

  • od rána začne dolina rozvoniavať nezameniteľnými vôňami slovenskej a špeciálne horehronskej kuchyne.
  • svoje umenie predvedú široko ďaleko najlepší kuchári, Vojto Artz a Ivan Rusina (finalista MasterChef), ktorí budú súčasne členmi poroty pri nasledujúcich súťažiach.
  • súťažiť vo varení budú nie len profesionáli, ale aj kuchári amatéri. Súťaž nariaďuje základné suroviny a jedlá, no samotná alchýmia kuchyne vrátane ingrediencií je už na kuchárovi. Jednotlivé kategórie bude hodnotiť odborná porota a víťaz získa Horehronský pohár a hodnotné ceny.

Pravidlá súťaže o Horehronský pohár

Prihláška do súťaže o Horehronský pohár profesionáli

Prihláška do súťaže o Horehronský pohár amatéri

Štatút súťaže o lístky na Horehronský Gurmánfest

  • aby toho nebolo málo, o občerstvenie pre účastníkov gurmánfestu sa postarajú tie najlepšie reštaurácie z Horehronia a to z Tále ski, golf & hotel resort, z Hotelov Partizán, Mýto, a z najznámejšieho salaša Zbojská. Jednoducho len tí najlepší budú na festivale 😃

Ďalší program

Popri profesionáloch budú svoje kulinárske umenie prezentovať aj obce z Horehronia, ktoré budú variť a zadarmo rozdávať degustačné porcie jedál, špecifické práve pre jednotlivé obce, resp. lokality. Samozrejme že počet porcií je obmedzený a preto netreba otáľať a prísť čím skôr.

Aby bol festival festivalom chutí a dobrej nálady, od 10. hodiny do večera bude prebiehať na pódiu bohatý tanečný a koncertný program, vrátane animácií a súťaží pre malých i veľkých.

Festival sa opäť koná v areáli lyžiarskeho strediska Ski centrum Mýto, v ktorom nájdete ešte väčšie stanmi prekryté plochy ako minulý rok, ešte väčšie pódium s naozaj veľkou najmodernejšou obrazovkou, aby ste mohli sledovať detaily z umenia majstrov kuchárov ako aj účinkujúcich.

Všetko je väčšie, všetkého je viac a preto je vyššie aj vstupné. Ale stále sa snažíme dávať viac a preto držitelia zľavových kariet Horehronie Card a Karty Horehronca dostanú poukaz v hodnote 1 euro na konzumáciu k jednému vstupu. Deti, ktoré si zakúpia lístok, dostanú v cene lístka zadarmo jednu cukrovú vatu.
A ešte viac ponúkame pre ubytovaných hostí v oblasti Bystrá a Tále kyvadlovú dopravu na podujatie zadarmo. Hostia s touto dopravou ušetria vlastné palivo, životné prostredie, čas strávený prepravou v kolónach, pri parkovaní a dochádzaní z parkovísk. Parkoviská Gurmánfestu nie sú spoplatnené!
Podobne sme pripravili bezplatnú dopravu autobusom pre obyvateľov Brezna.
Harmonogram kyvadlovej prepravy

Gurmánfest plagát