Ubytovanie

Uverejňujeme len partnerské ubytovacie zariadenia Klastra Horehronie, ktoré majú platné zmluvy o spolupráci a ponúkajú klientom Horehronie Region Card. Týmto deklarujú seriózny a čestný záujem v podnikaní, bojujú proti čiernemu ubytovaniu a daňovým únikom, čím následne podporujú rozvoj cestovného ruchu v regióne v prospech klienta.

Klient, ktorý akceptuje ubytovanie bez daňového dokladu, marí snahy tých čestných, vďaka ktorým pribúdajú cyklotrasy, chodníky, mapy, propagačné materiály, doprava skibusmi a tourbusmi zadarmo, spoločné skipasy ako aj iné výhody pre hostí ubytovaných na Horehroní.

hotely

Hotely

Moderné aj klasické, štandardné aj luxusné. Také sú hotely na Horehroní, medzi ktorými sa nachádza slovenská elita vo svojich kategóriách.

viac
menej

Wellness Hotel Bystrá ***

Wellness Hotel Bystrá je moderný hotel, nachádzajúci sa v rovnomennej obci Bystrá, v lone Nízkych Tatier. Priestranné izby s výhľadom na Chopok, alebo Bystriansku dolinu, blízkosť golfového rezortu Gray Bear Tále, ale hlavne veľké komfortné wellness centrum s bazénom, vodnými atrakciami a vodným svetom robí z tohto hotela ideálnu destináciu pre rodiny s deťmi, dvojice, ale aj firemné akcie a konferencie.

Ďalšie výhody hotela: 4 lyžiarske strediská v okruhu 10km /Jasná Nízke Tatry, Ski Tále, Mýto Ski Centrum, Ski Centrum Čertovica/, tenisový kurt, požičovňa bicyklov a elektrobicyklov, turistické trasy a cyklotrasy.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

Za posledné roky hotel získal pod vedením riaditeľa Jána Kolkusa niekoľko ocenení za kvalitu a je radený do absolútnej slovenskej špičky vo svojej kategórii.

Quality Star: *****

www.hotelbystra.sk
hotel_bystra1
hotel_bystra2
hotel_bystra3
hotel_bystra4
hotel_bystra5
hotel_bystra6

Hotel Stupka ***

Hotel Stupka *** poskytuje komfort ubytovania, ako aj kvalitnej gastronómie počas celého roku. Je obľúbeným hotelom pre hráčov golfu v lete, lyžiarov v zime, rodiny s deťmi a zároveň je vhodným miestom pre firemné akcie a menšie konferencie. Hotel je súčasťou Ski, Golf & Hotel Resort Tále, vrátane dependance Hotela Golf, lyžiarskeho strediska Ski Tále a golfového ihriska Gray Bear Tále.

Ďalšie výhody hotela: wellness centrum, Koliba Stupka so špecialitami z grilu, 4 lyžiarske strediská v okruhu 10km /Ski Tále, Jasná Nízke Tatry, Mýto Ski Centrum, Ski Centrum Čertovica/, tenisový kurt, požičovňa bicyklov, turistické trasy a cyklotrasy, zimné bežecké trasy.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

www.tale.sk
hotel_stupka1
hotel_stupka2
hotel_stupka3
hotel_stupka4
hotel_stupka5
hotel_stupka6
hotel_stupka7
hotel_stupka8

Hotel Golf ***

Dependance hotela Stupka – hotel Golf (Tále, Nízke Tatry) je samostatná budova, umiestnená v tichom prostredí nad šiestou jamkou golfového ihriska Gray Bear Tále. Príjemne zariadené izby poskytujú dokonalý oddych. Hostia využívajú všetky doplnkové služby hotela Stupka, vzdialeného 100 m, ako aj Koliby Stupka a lyžiarskeho strediska Ski Tále.

www.tale.sk
hotel_golf1
hotel_golf2
hotel_golf3
hotel_golf4

Hotel Mýto ***

Útulný Hotel Mýto *** sa nachádza uprostred prírody v malebnej dedinke Mýto pod Ďumbierom. Poskytuje služby na 4* úrovni - od roku 2015 jeho vedenie prevzala rodina Kičová, ktorá prevádzkuje úspešný Hotel Partizán ****.

Je známy širokou ponukou športovo-zábavných aktivít a ideálnym bodom pre začiatok túry napr. na Ďumbier. Vysnívaným miestom fanúšikov pohybu je športová hala, kde si môžete vyskúšať: squash, bowling, biliard, stolný tenis, golfový trenažér a stolný futbal. Ihriská na tenis, basketbal a volejbal sú priamo pred hotelom. V zime si prídu na svoje lyžiari či snowboardisti – v blízkosti je obľúbené stredisko SKI centrum Mýto (1 km). Po aktívnom dni zrelaxujete vo vitálnom svete Hotela Mýto *** (3 sauny, masážne bazény, zážitkové sprchy...) alebo počas masáží a procedúr.

Hotel Mýto *** je vhodným miestom nielen pre rodinnú dovolenku, ale aj pre firemné akcie, teambuildingy, rodinné stretnutia a svadby.

Ak hľadáte aktívny oddych a prívetivé prostredie, vyberte si Hotel Mýto ***.

www.hotel-myto.sk
hotel_myto1
hotel_myto2
hotel_myto3
hotel_myto4
hotel_myto5
hotel_myto6
hotel_myto7

Hotel Partizán ****

Hotel Partizán**** je 4. najlepší hotel na Slovensku (TOP TREND). Nachádza sa v rekreačnej oblasti Tále. Ide o rodinný wellness & congress hotel známy snahou prekvapiť vždy niečím novým. Poskytuje ubytovanie v 104 štýlových izbách, jeho súčasťou je NATURE Wellness Center (1760 m2) v duchu: „Hotel v lese, les v hoteli.“ Gurmánov potešia v Panorama Restaurant alebo v zážitkovej kolibe Tálska Bašta. V hoteli sa nachádza kongresové centrum s kapacitou 780 miest. Je známy širokou ponukou zábavných aktivít. V interiéri sa nachádza športová hala určená na hry squashu, bedmintonu, volejbalu či stolného tenisu. V nočnom bare Limbus sa zabavíte hrou bowlingu, biliardu alebo počas disco s DJ.

V areáli hotela sa nachádza: detské ihrisko Mravenisko, prírodné kúpalisko, plážové ihrisko, Tarzania. Turistické a cyklo trasy začínajú priamo pred hotelom. V zimných mesiacoch si tu prídu na svoje lyžiari, bežkári či snowboardisti, v blízkosti sú 3 lyžiarske strediská, najznámejším je Chopok juh & sever.

www.partizan.sk
hotel_partizan1
hotel_partizan2
hotel_partizan3
hotel_partizan4
hotel_partizan5
hotel_partizan6
hotel_partizan7
hotel_partizan8

Hotel Rotunda

Hotel Rotunda je najvyššie položeným hotelom v strednej Európe. Nachádza sa v nadmorskej výške 2004 m n.m., priamo pod vrcholom Chopku v Nízkych Tatrách. Vďaka svojej výnimočnej polohe ponúka hotel Rotunda jedinečný výhľad na región Horehronie, Liptov a na panorámu Vysokých Tatier. V hoteli sa nachádzajú 3 Deluxe izby, ktoré zaručujú hosťom dokonalé intímne prostredie a pocit výnimočnosti. Hotel je súčasťou nového komplexu vrcholovej stanice Rotunda, vďaka novým lanovkám je hotel Rotunda dostupný z južnej aj severnej strany. Rotunda ponúka aj gastronomické zážitky v panoramatickej reštaurácií s terasou či v exkluzívnom Rum bare.

Stredisko Jasná je centrom skvelej zábavy a množstva aktivít počas celého roka. Milovníci zimných športov ocenia skvelú ski-in ski-out polohu hotela, v letných mesiacoch ponúka stredisko bohaté možnosti turistiky a výletov v dvoch regiónoch súčasne, ale vyskúšať môžete aj bike park, mountain káry, člnkovanie, nordic walking.

hotelrotunda.sk
hotel_rotunda1
hotel_rotunda2
hotel_rotunda3
hotel_rotunda4
hotel_rotunda5
hotel_rotunda6
hotel_rotunda7
hotel_rotunda8

Hotel Srdiečko ***

Hotel Srdiečko *** /1 213 m n.m./ je tým pravým miestom pre zimnú dovolenku s priateľskou starostlivosťou hotela a jedinečnou atmosférou horskej chaty. Je obľúbeným dovolenkovým miestom pre jednotlivcov aj rodiny. Má jedinečnú ski-in ski-out polohu priamo pri nástupnej stanici lanovky, ktorá vás vyvezie na vrchol Chopku, kde si môžete užívať unikátne výhľady, a najkrajšie turistické a lyžiarske trasy.

Ďalšie výhody hotela: SKI – IN SKI – OUT hotel, Ski lounge, wellness centrum, outdoor vírivka s výhľadom na Chopok, turistické trasy, hrebeňová turistika, Jaskyňa mŕtvych netopierov, možnosti výletov počas zimnej sezóny na Čiernohronskú železnicu, alebo syrové degustácie na Salaši Zbojská. S Horehronie Card doprava zadarmo!

hotelsrdiecko.sk
hotel_srdiecko1
hotel_srdiecko2
hotel_srdiecko3
hotel_srdiecko4
hotel_srdiecko5
hotel_srdiecko6

menej

penziony

Penzióny

Rodinná atmosféra penziónov má vždy svoje čaro.

viac
menej

Penzión Adika *

Penzión Adika * sa nachádza v obci Mýto pod Ďumbierom. Lokalita je vhodná pre návštevníkov so širokým okruhom záujmov – od rodín s deťmi, cez lyžiarov, turistov, či spoločnosti hľadajúce zariadenie pre usporiadanie menších školení a seminárov.

Súčasťou penziónu je reštaurácia, kaviareň, nočný disco bar, fitness centrum, fínska sauna a vírivka.

Ďalšie výhody penziónu: široký výber masáží, multifunkčné ihrisko s umelým povrchom, záhrada s detským ihriskom, možnosti turistiky a cykloturistiky, blízke futbalové ihrisko, požičovňa športového náradia, detský kútik.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

penzionadika.sk
penzion_adika1
penzion_adika2
penzion_adika3
penzion_adika4
penzion_adika5
penzion_adika6

Penzión Encián

Penzión Encián sa nachádza v obci Mýto pod Ďumbierom. Poloha obce je ideálna pre turistiku, cykloturistiku aj vysokohorské túry. V blízkom okolí je možnosť jazdy na koni, hrania golfu, rybolovu a kúpania.

Lyžiarske vleky v obci, Ski Centrum Mýto a v okolí (Ski Tále, Jasná Nízke Tatry - Chopok, Ski Centrum Čertovica) ponúkajú aktívny oddych na zasnežovaných svahoch počas celej zimnej sezóny.

Ďalšie výhody penziónu: predaj suvenírov od majstrov ľudovej tvorby z regiónu, vrátane drevorezby, smaltované šperky a obrázky z dielne majiteľov.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

penzionencian-myto.sk
penzion_encian1
penzion_encian2
penzion_encian3
penzion_encian4
penzion_encian5

Penzión Grand

Penzión Grand sa nachádza v obci Bystrá. Svojou polohou je vhodný na celoročný relax. S lyžiarskymi strediskami je prepojený skibusom a v lete dopravu v rámci cykloturistiky a výletov zabezpečuje Tourbus. Neďaleko penziónu sa nachádza Wellness Bystrá s veľkým relaxačným bazénom a Vodným svetom. Penzión disponuje vlastnou reštauráciou zameranou na špeciality z diviny, ale aj na husacie a kačacie hody.

Ďalšie výhody penziónu: nachádza sa medzi strediskami Ski Tále a Mýto Ski Centrum a zároveň nie ďaleko od celoročného strediska Jasná Nízke Tatry - Chopok. V lete je široký výber aktivít od turistiky, cez cykloturistiku a hru golfu v Gray Bear Tále.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

penziongrand-bystra.sk

Penzión v stráni

Penzión v stráni je komplex stavieb situovaný v obci Mýto pod Ďumbierom s celoročnou prevádzkou. Malebnosť prostredia a okolitej prírody vytvára jedinečné podmienky na oddych a relaxáciu.

Rodinná atmosféra ubytovania ako aj reštaurácie vyhovejú nielen náročným klientom, ale i mladým turistom ako i rodinám s deťmi.

Ďalšie výhody penziónu: požičovňa bicyklov, možnosti turistiky a cykloturistiky, blízkosť lyžiarskeho strediska Ski Centrum Mýto, ale aj možnosti lyžovania v ďalších troch strediskách, prepojených skibusom.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

penzionvstrani.sk

Penzión pod Urbanovým vrchom

Penzión pod Urbanovým vrchom sa nachádza v prekrásnom, pokojnom, lesnom prostredí v srdci Veporských vrchov, v obci Čierny Balog, pár kilometrov od Brezna. Penzión sa nachádza priamo na svahu lyžiarskeho strediska, tzn. je SKI – IN SKI – OUT.

V lete je penzión ideálnym miestom pre turistiku a cykloturistiku po najkrajších trasách na Horehroní, Slovenským rudohorím a Muránskou planinou. Medzi obľúbené trasy patrí cesta na Salaš Zbojská, so zastávkou na Gazdovskom dvore Chlípavice.

Ďalšou veľkou výhodou strediska je blízka Čiernohronská železnica, ktorá je k dispozícii v lete na pravidelných trasách, v zime na mimoriadnych jazdách a počas celého roku ako možnosť pre originálnu firemnú akciu priamo vo vlakovej súprave.

Ďalšie výhody penziónu: profesionálny letecký simulátor vyrobený na tréning skutočných pilotov nadzvukových lietadiel dostupný verejnosti, v zime ľadová plocha v areáli, v lete detské ihrisko, blízky Lesnícky skanzen.

www.urbanovvrch.sk
penzion_pod_urbanovym_vrchom1
penzion_pod_urbanovym_vrchom2
penzion_pod_urbanovym_vrchom3
penzion_pod_urbanovym_vrchom4
penzion_pod_urbanovym_vrchom5
penzion_pod_urbanovym_vrchom6

Penzión Schweintaal

Penzión Schweintaal sa nachádza v malebnej horehronskej obci Braväcovo. Nádherné prostredie horehronskej prírody dopĺňa atmosféru udržiavanej záhrady s dvomi bazénmi, rybníkom a záhradným barom. Názov penziónu je odvodený od historického názvu dedinky, v ktorej sa nachádza. Idylické prostredie penziónu Schweintaal, je vhodným miestom na stretnutia každého druhu.

Ďalšie výhody ubytovania: možnosti turistiky a cykloturistiky, v zimnom období bežecké lyžovanie, penzión je vhodný aj pre menšie školenia.

schweintaal.sk
penzion_schweintaal1
penzion_schweintaal2
penzion_schweintaal3

Penzión a reštaurácia Bystrinka

Penzión a reštaurácia sa nachádzajú priamo pri Bystrianskej jaskyni v obci Bystrá, pod horou, pri potoku...

V okruhu 10 km od ubytovania sa nachádzajú lyžiarske strediská Ski Tále, Chopok juh, ale aj Ski Mýto. Do všetkých stredísk je možné sa dostať skibusom, ktorý je s Horehronie Card pre hostí zadarmo. Jeho zastávka je priamo pri penzióne.

Od jari do jesene je penzión ideálnou základňou na výlety bicyklami, elektrobicyklami, alebo vlastnou dopravou do úžasnej prírody Horehronia, alebo po stopách dejín horehronských predkov.

Komfortné ubytovanie v priestranných izbách a mezonetoch dopĺňa horský wellness, ale aj spoločenská miestnosť, altánok a samozrejme kvalitná reštaurácia s veľkým detským kútikom. Len pár metrov od penziónu je vstup do jaskyne na unikátnu speleoterapiu, ktorá pomohla už tisícom detí a dospelých so zdravotnými ťažkosťami. Pre záujemcov o túto liečbu penzión pripravil špeciálne pobytové balíky.

www.penzionbystrinka.sk
menej

sanatoria

Sanatóriá

Spojiť príjemné s užitočným, zdraviu len prospeje.

viac
menej

Súkromné sanatórium U Johanky

Súkromné sanatórium U Johanky sa nachádza v horskej obci Bystrá.

Zameranie sanatória je spojiť relaxačný a dovolenkový pobyt s pomocou pri liečbe a prevencii v oblasti ortopédie-chirurgie, rehabilitácie, reumatológie, gynekológie, dermatológie, urológie a neurológie s použitím najmodernejších prístrojov nízkofrekvenčnej magnetoterapie.

Sanatórium je vybavené najmodernejšími magnetoterapeutickými prístrojmi s univerzálnym použitím v liečebnej a rehabilitačnej praxi, zamerané na pomoc pri liečbe a prevencii bolestivých zdravotných problémov pulzným nízkofrekvenčným poľom. Externé aplikátory prístrojov sa prikladajú na ošetrované miesta tela cez odev, sádru, dlahu a neprekážajú v použití ani kovové implantáty. NTS technológia chránená patentom, zabezpečuje vysokú účinnosť prístrojov na organizmus, žiadne vedľajšie účinky, pri dodržaní liečebných pokynov, je liečba absolútne bezpečná. Cieľom a najväčším potešením je, Váš zlepšený zdravotný stav.

Ďalšie výhody sanatória: možnosti turistiky a cykloturistiky, blízkosť Wellness Bystrá v veľkým relaxačným bazénom a Vodným svetom.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

nizketatry.sk/sanatorium/
menej

chaty

Chaty, zruby, chalupy

Hovorí Vám niečo Expedícia Ydykseb? Zažite tú svoju, na chalupe!

viac
menej

Chata Zinka

Chata Zinka sa nachádza v podhorskej obci Mýto pod Ďumbierom na vedľajšej pokojnej ulici. Ubytovať sa môžete v 6 štýlových apartmánoch. K dispozícií je pre Vás pripravená veľká spoločenská miestnosť s krbom a kuchyňou, hracia miestnosť so stolným futbalom a šípkami.

Na záhrade nájdete príjemné posedenie v altánku s grilom a kotlíkom na guláš ale aj privátne útulné wellness (jakuzzi, fínska sauna, odpočinková miestnosť, infra sauna a ľadová kaďa). Deti aj dospelých poteší pútavé detské ihrisko s trampolínou, ping pong, bedminton a disk golf. Záhrada Vás okúzli svojimi zákutiami pre oddych ale aj možnosťou natrhať si vlastné bylinky na osviežujúce limonády a chutné grilovanie.

Ubytovanie je vhodné najmä pre skupiny rodín s deťmi, partie ale aj organizované skupiny a firemné akcie.

V ponuke nájdete aj zaujímavé programy a teambuildingové aktivity, ktoré Vám vieme zabezpečiť.

Tešíme sa na Vašu návštevu

chatazinka.sk
chata_zinka1
chata_zinka2
chata_zinka3
chata_zinka4
chata_zinka5
chata_zinka6
chata_zinka7

Zruby pod Chopkom

Zruby pod Chopkom poskytujú svojim klientom najlepší možný komfort pre oddych a relaxáciu v centre Nízkych Tatier, priamo pod vrcholmi štítov Chopok a Ďumbier. Situované sú v lokalite Trangoška pod údolnou stanicou 4-sedačkovej lanovky Srdiečko- Kosodrevina na južnej strane lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry, Chopok - juh.

Zruby pod Chopkom vďaka svojej polohe ponúkajú širokú škálu možností a aktivít, a sú ideálnym útočiskom pre zimnú aj letnú turistiku.

Odporúčame: návštevu Chaty M. R. Štefánika, výstup na Ďumbier (najvyšší vrch Nízkych Tatier 2 043m n. m.) a Chopok (2 024m n. m.), Jaskyňu mŕtvych netopierov (najvyššie položená jaskyňa na Slovensku) či Čiernohronská železnička v Čiernom Balogu. V okruhu 10km sa nachádzajú tri lyžiarske strediská: Jasná Nízke Tatry vzdialená 1 km, Ski Tále vzdialené 7 km a Mýto pod Ďumbierom 10 km a stovky kilometrov bežkárskych trás.

Ďalšie výhody ubytovania: možnosti cykloturistiky, blízky Wellness Bystrá.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

www.zrubypodchopkom.com

Chalupa Slovenka

Chalupa Slovenska sa nachádza vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu. V regióne bohatom na turistické atrakcie, prírodné krásy s bohatými možnosťami turistiky a agroturistiky.

Je v prevádzke celoročne, vhodná pre účely aktívnej rodinnej dovolenky na Slovensku, ale aj páry, či jednotlivcov. Nachádza sa v centre obce Čierny Balog, v časti Vydrovo, 300 m od stanice Čiernohronskej železničky, ktorá jazdí priamo pod oknami smerom do Lesníckeho skanzenu (vzdialenosť 1600 m), bezprostredne pod Náučným chodníkom o histórii a tradíciách obce.

Ďalšie výhody ubytovania: detské ihrisko, altánok s možnosťou opekania, blízky Lesnícky skanzen, Dobročský prales a lyžiarske stredisko Urbanov Vrch.

Počas letných mesiacov júl a august je k dispozícii výlet Tourbusom/cyklobusom na Tlstý javor, odkiaľ je viacero možností cyklovýletov a turistických trás prekrásnou prírodou Slovenského rudohoria do Čierneho Balogu. Doprava je s Horehronie Region Card zadarmo.

chalupaslovenka.webnode.sk

Chata Čerešňa

Chata Čerešňa sa nachádza v obci Čierny Balog v okrese Brezno, v Banskobystrickom kraji. Chata je zrekonštruovaná tak, aby jej pôvodná krása stavby ostala zachovaná, ale aby zároveň poskytovala požadovaný komfort. Pri chate je vonkajšie posedenie, kde Vám páľavu príjemne zmierni tieň krásnej košatej čerešne, podľa ktorej je chata pomenovaná.

Ďalšie výhody ubytovania: hračky pre deti, možnosti opekania na ohnisku, domáci chov zvierat.

Počas letných mesiacov júl a august je k dispozícii výlet Tourbusom/cyklobusom na Tlstý javor, odkiaľ je viacero možností cyklovýletov a turistických trás prekrásnou prírodou Slovenského rudohoria do Čierneho Balogu. Doprava je s Horehronie Region Card zadarmo.

chataceresna.sk

Chata pod Chopkom

Chata pod Chopkom sa nachádza v obci Bystrá. Samostatné štýlové apartmány s vlastným vchodom poskytujú príjemné ubytovanie, pre rodiny aj dvojice, počas dovolenky v Nízkych Tatrách. Chata ponúka celoročné ubytovanie v dvoch samostatných štýlových apartmánoch s výhľadom na dominantu Nízkych Tatier – Chopok (2024m n.m).

Ďalšie výhody ubytovania: možnosti turistiky a cykloturistiky, blízka požičovňa bicyklov a elektrobicyklov a Wellness Bystrá, terasy s výhľadom na Chopok, WiFi. V okruhu 10km sa nachádzajú štyri veľké lyžiarske strediská, Ski Tále, Mýto Ski Centrum, Jasná Nízke Tatry Chopok juh a Ski Centrum Čertovica.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

chatapodchopkom.sk

Chata pri Potoku

Chata pri Potoku sa nachádza v rekreačnej oblasti Krpáčovo. Romantické ubytovanie v štýlovej chate na okraji lesa s pretekajúcim horským potokom ponúka súkromie, ale zároveň poskytuje mnoho možností rekreačného a športového využitia. Ubytovanie je vhodné pre rodiny s deťmi, tak ako aj pre samotné páry, ktoré chcú stráviť príjemnú dovolenku v súkromí.

Ďalšie výhody ubytovania: záhradné posedenie s ohniskom a kotlíkom, gril, blízke stredisko Ski Tále, jazero, možnosti turistiky a cykloturistiky

krpacovochata.sk

Chata Zbojnícky dvor, Salaš Zbojská

Chata Zbojnícky dvor sa nachádza v sedle Zbojská v Národnom parku Muránska planina, pri hlavnom dopravnom ťahu Brezno – Tisovec. Zbojnícky dvor ponúka netradičné ubytovanie na skutočnom salaši, kde budete usínať a prebúdzať sa s bečiacimi ovečkami, erdžaním koní a brechotom salašníckych psov.

Môžete sa zúčastniť, spoločne s bačom a valachmi, pri starostlivosti o ovečky a iné zvieratá, alebo pri výrobe syra a oštiepkov.

Ďalšie výhody ubytovania: pobyt na salaši, pri zvieratách, tradičné spracovanie mlieka do konečných výrobkov, možnosti jazdenia na koňoch, salaš je súčasťou Huculskej magistrály, detské ihrisko, blízka zastávka Ozubnicovej železnice, kultúrno - spoločenské podujatia počas celého roku, možnosti turistiky a cykloturistiky.

www.zbojska.sk
salas_zbojska1
salas_zbojska2
salas_zbojska3
salas_zbojska4
salas_zbojska5
salas_zbojska6

menej

privat

Ubytovanie v súkromí

Výhodné a útulné ubytovanie, ktoré má svoje čaro.

viac
menej

Ubytovanie na súkromí U Richtárov

Útulné ubytovanie v centre Čierneho Balogu, neďaleko stanice Čiernohronskej železničky. Súčasťou ubytovania je záhradné posedenie s ohniskom, hojdačka s pieskoviskom a hospodársky dvor s ovcami, sliepkami a zajacmi.

Ďalšie výhody ubytovania:

Od jari do zimy - možnosti turistiky a cykloturistiky do Vydrovskej doliny, do okolia Dobročského pralesa, Náučným chodníkom históriou a tradíciami Čierneho Balogu. V infocentre Vydra sa nachádzajú elektrobicykle, ktoré sú k dispozícii návštevníkom a sú ideálnym prostriedkom na spoznávanie rozmanitej okolitej prírody Slovenského rudohoria.

Náš tip: Tourbusom/cyklobusom na Tlstý javor, odkiaľ je viacero možností cyklovýletov a turistických trás prekrásnou prírodou Slovenského rudohoria do Čierneho Balogu. Doprava je s Horehronie Card zadarmo.

V zime: lyžovanie v lyžiarskom stredisku Urbanov Vrch, bežecké lyžovanie v prípade vhodných snehových podmienok, prechádzky v zimnom skanzene a mimoriadne jazdy Čiernohronskej železnice.

urichtarov.webnode.sk
u_richtarov1
u_richtarov2
u_richtarov3
u_richtarov4

Rekreačný dom Azalka

Rekreačný dom Azalka poskytuje ubytovanie v súkromí v obci Mýto pod Ďumbierom. Hosťom majú k dispozícii podkrovné ubytovanie. Záhradné sedenie s prístreškom s možnosťou grilovania.

Ďalšie výhody ubytovania: možnosti turistiky a cykloturistiky, blízke lyžiarske stredisko Mýto Ski Centrum.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

nizketatry.sk/azalka/
menej

apartmany

Apartmány

Moderné, komfortné, pre rodinu ideálne.

viac
menej

Pinus apartments ***

Pinus apartments sa nachádzajú v rekreačnej oblasti Tále, a len pár kilometrov od Chopku. Ich poloha je vhodná na ubytovanie počas celého roka. V kruhu 10km sa nachádzajú štyri veľké lyžiarske strediská, Ski Tále /1km/, Jasná Nízke Tatry, Chopok juh /7km/, Mýto Ski centrum a Ski centrum Čertovica. Blízko apartmánov sa nachádza golfové ihrisko Gray Bear Tále a Wellness Bystrá.

Komfortné apartmány poskytujú vysoký komfort a sú vhodné pre rodiny, páry, ale aj pre ubytovanie firemných akcií, ktoré sa môžu konať v blízkom okolí.

S areálom susedí veľká reštaurácia – koliba.

Ďalšie výhody ubytovania: možnosti turistiky a cykloturistiky, neďaleko apartmánov sa nachádza požičovňa bicyklov a elektrobicyklov s výraznými zľavami pre držiteľov Horehronie Region Card, zastávka skibusu a tourbusu pri blízkej reštaurácii.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

www.pinus.sk

Apartmán KLAUDIA

Apartmán Klaudia sa nachádza v obci Bystrá, pri brehu horského potoka Bystrianka, ktorý vytvára neopakovateľný žblnkot a je obklopený hustými ihličnato-listnatými lesmi.

Apartmán Klaudia je súčasťou moderného apartmánového komplexu a má terasu s priamym panoramatickým výhľadom na Chopok. Súčasťou komplexu je prístrešok na grilovanie a opekanie.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

apartmanytale.eu
apartman_klaudia1
apartman_klaudia2
apartman_klaudia3
apartman_klaudia4
apartman_klaudia5
apartman_klaudia6

Apartmán Nella

Apartmány Nela sa nachádzajú v obci Mýto pod Ďumbierom. Ubytovanie je možné v troch apartmánoch a to v Spodnom, Strednom a Vrchnom.

Súčasťou apartmánov sú: letné terasy, ohnisko, billiard, stolový futbal.

Ďalšie výhody ubytovania: možnosti turistiky a cykloturistiky, blízke stredisko Mýto Ski Centrum, Skibus, Tourbus.

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

apartmanynella.sk

Apartmán ASIA

Krásny apartmán ASIA sa nachádza v obci Mýto pod Ďumbierom, v rodinnom dome so samostatným vchodom a ponúka príjemný priestor na dovolenku pre rodiny s deťmi ale aj pre jednotlivcov.

Ďalšie výhody ubytovania: ihrisko pre deti a šport, tradičné ľudové výrobky, možnosti prezentácie tradičného tkania, ohnisko

Skibus v zime a tourbus v lete s Horehronie Card zadarmo! Doprava na vybrané lyžiarske strediská a na zimné výlety „Syrové degustácie na Salaši Zbojská“ a „Do zimného kráľovstva Čiernohronskou železničkou“ a na letné výlety na Salaš Zbojská, Železničku a iné sú bezplatné po preukázaní platnej Horehronie Card, ktorú vydáva ubytovacie zariadenie.

privatmyto.sk
apartman_asia1
apartman_asia2
apartman_asia3
apartman_asia4
apartman_asia5
apartman_asia6

Simply Relax

Simply relax je apartmánový rezort sa nachádza v obci Bystrá, len 300 m od Bystrianskej jaskyne, v bezprostrednej blízkosti golfového a lyžiarskeho strediska Tále, Mýto pod Ďumbierom a Chopok-Juh. Náš rezort ponúka 5 luxusne zariadených rodinných apartmánov (od 135 m2 - 207 m2) aj pre tú najnáročnejšiu klientelu.

Apartmány sú moderne zariadené s plne vybavenou kuchyňou, privátnou saunou, kamerovo-stráženým parkoviskom, bezplatným WiFi v celom objekte, eliptickým rotopedom, masážnym kreslom, stolným futbalom, hojdacou posteľou, športovo-rekreačným areálom s tenisovým kurtom a atrakciami pre deti (detský kútik i detské ihrisko).

V lete ponúkame solárne – vyhrievaný bazén s lehátkami a multifunkčné ihrisko. Naša značka Baby-friendly ponúka deťom rôznych vekových kategórii tiché a bezpečné miesto na zábavu, relax a šport.

simplyrelax.sk
simply_relax1
simply_relax2
simply_relax3
simply_relax4
simply_relax5

menej

kemping

Kemping

Kemping: ubytovanie plné zážitkov, ktoré nikdy nestratí svoje čaro.

viac
menej

Kemping Vodácke centrum Dronte

Kemping sa nachádza na okraji obce Nemecká, pri hlavnom ťahu Banská Bystrica – Brezno. Táborisko s kapacitou 300 osôb, so zameraním na vodácku klientelu od mája do konca septembra. Obvyklý začiatok jednodňových a viacdňových splavov rieky Hron. V celom táborisku je pokrytie internetom. Spoločné sociálne zariadenia v chate, v ktorej je možnosť ubytovania po celý rok. V jesenných mesiacoch je chata vhodná pre rybárov (muškárov), nakoľko jej vzdialenosť je len cca 100 m od rieky Hron. Možnosť využitia chaty mimo vodáckej sezóny na fotoprezentáciu svojich turistických, vodáckych, cyklistických, horolezeckých či cestovateľských úspechov počas roka svojim priateľom ako aj na oslavy narodenín a iných výročí v kruhu priateľov.

Ďalšie výhody ubytovania: blízka rieka Hron, ohnisko, požičovňa vodáckeho materiálu, bufet počas vodáckej sezóny, volejbalové ihrisko.

hrondronte.sk

Sedliacky dvor kemping / apartmány

Kemping sa nachádza v prímestskej časti mesta Brezna, v Rohoznej. Kemping je otvorený od 15/4 do 31/10. Dostatočne veľký priestor v kempingu umožňuje vlastný výber miesta s pripojením na elektrickú energiu.Súčasťou pobytu je možnosť pomáhať na farme.

Ďalšie výhody ubytovania: možnosti turistiky a cykloturistiky v Slovenskom rudohorí, blízky Salaš Zbojská

hetboerenhof.com
menej